Kom maar, kipjes is een grappig dieren-in-huis-avontuur van jong dubbeltalent
Hilde Peters. Het prentenboek is verkozen tot
Prentenboek van het Jaar 2027 en staat centraal tijdens de Nationale Voorleesdagen.
Kom maar, kipjes! is het debuut van
Hilde Peters als schrijver en illustrator, een vrolijk en grappig prentenboek over Klaartje en haar kipjes.
Een grappig logeeravontuur op rijm!
Inhoud
Klaartje en papa hebben allebei een weitje.
In dat van Klaartje lopen tien kipjes
en papa heeft een geitje.
Als het gaat stormen, moeten de dieren hun hok in.
Maar Klaartje heeft een beter idee...
Tel de 10 kipjes, 1 geit en 1 poes.
Kom maar, kipjes! is een aanrader omdat het grappig, lief, leerzaam en visueel aantrekkelijk is. Het combineert een simpel maar sterk verhaal met rijm, humor en illustraties waar je steeds iets nieuws in ontdekt.
Over de auteur
Hilde Peters is een Nederlandse auteur die vooral bekend is van prentenboeken voor jonge kinderen. Ze is bijzonder omdat ze niet alleen schrijft, maar haar boeken vaak ook zelf illustreert, zoals bij
Kom maar, kipjes!.
Haar werk richt zich op herkenbare, alledaagse situaties (zoals dieren en het gezinsleven), waardoor kinderen zich makkelijk in haar verhalen kunnen verplaatsen. Met dit boek brak ze echt door bij een groter publiek, mede doordat het werd uitgegeven door een bekende kinderboekenuitgever. Haar stijl kenmerkt zich door humor, warmte en aandacht voor detail, zowel in tekst als in beeld, wat haar boeken aantrekkelijk maakt voor voorlezen.